Бердянська міська територіальна громада

Запорізька область, Бердянський район

28.10.2024 18:56

Безоплатна амбулаторна реабілітація для ВПО

3d81a65c-66b6-46e7-87b1-41110e0970ae.png

Реабілітація може знадобитися після перенесення операцій, внаслідок травмувань, тривалого лікування або хвороб. З початку повномасштабного вторгнення кількість людей, які потребують комплексного відновлення, постійно зростає. Повернення хворих до повноцінного активного життя шляхом реабілітації є одним з важливих напрямків системи охорони здоров'я. Отримати безоплатну реабілітаційну допомогу амбулаторно може кожен, незалежно від місця проживання та реєстрації. 

💊 Програма медичних гарантій включає зокрема надання безоплатної реабілітації за пакетом «Реабілітаційна допомога дорослим та дітям в амбулаторних умовах». Внутрішньо переміщені особи можуть обрати будь-який з 470 закладів країни, що мають договір з НСЗУ на надання цієї послуги.

Щоб отримати реабілітаційну допомогу в амбулаторних умовах, потрібно:

🔹Мати електронне направлення на отримання реабілітації - його видає сімейний лікар або лікуючий лікар (згідно з фізичної та реабілітаційної медицини).
🔹Звернутися з електронним направленням до медичного закладу - пацієнт може самостійно обирати реабілітаційний заклад, відділення, програми та фахівців з реабілітації, психологічної, психіатричної спеціалізації.

Внутрішньо переміщені особи, як і інші громадяни, які потребують реабілітаційної допомоги в амбулаторних умовах, в межах пакету послуг, зазначених вище, мають такі можливості:

🔹Первинне, етапні та заключне реабілітаційне обстеження лікарями фізичної та реабілітаційної медицини за фаховими мультидисциплінарної реабілітаційної команди.
🔹Встановлення реабілітаційного діагнозу та складання індивідуального плану реабілітації.
🔹Визначення реабілітаційного прогнозу за результатами реабілітаційного обстеження та планування подальшого реабілітаційного маршруту.
🔹Консультування лікарями інших спеціальностей.
Надання допомоги нейрореабілітації, ортопедичної, психологічної, кардіореспіраторної, комплексної реабілітації та інших напрямів реабілітації, протягом післяпосторого та довготривалого реабілітаційного періодів відповідно до індивідуального плану реабілітації.
🔹Психологічна допомога.
🔹Підбір, налаштування та навчання користуванню допоміжними засобами реабілітації під час надання реабілітаційної допомоги.
🔹Навчання пацієнтів, членів родини або доглядачів особливостям догляду.
🔹Оформлення довідок, формування медичних висновків про тимчасову непрацездатність та направлення на медико-соціально-експертну комісію та/або лікарсько-консультативну комісію тощо.
🔹Дотримання принципів безбар'єрності та інклюзії при наданні медичної та/або реабілітаційної допомоги, у тому числі з використанням методів і засобів телемедицини. 

Ознайомитися з новим обсягом реабілітаційних послуг, які надаються амбулаторно, можна на сайті НСЗУ в розділі Вимоги ПМГГ 2024/пункт 24 або за посиланням.