08.10.2024 14:42
Окупанти «вирішують» кризу у Бердянськводоканалі
Навесні цього року проблеми із водопостачанням у Бердянську почали загострювались. 13 березня 2024 року у профільного «муніципального унітарного підприємства «Бердянськводоканал» змінилось керівництво. МУП очолив Затишний Артем Валерійович. Відтоді люди почали скаржитись на затримку зарплати, співробітники почали масово звільнятись, бригад на усунення поривів не вистачало:
І ось, майже через пів року псевдо прокуратура Бердянська відреагувала на звернення працівників і «провела перевірку виконання вимог трудового законодавства». Таким чином стало відомо, що «за період з липня до серпень 2024 року 402 працівники МУП «Бердянськводоканал» не отримували заробітну плату. Таким чином, утворилася заборгованість на суму понад 42,9 млн рублів».
Так, щоб люди не скаржились, окупанти звітують: посадову особу притягнули до дисциплінарної відповідальності, а завдяки втручанню наглядового відомства заборгованість зарплати погашена.
Втім, так зване «відновлення справедливості» викликає більше запитань, ніж відповідей. По-перше, чому заборгованість порахували лише з липня, хоча працівники не отримували зарплатню ще з травня? По-друге, «дисциплінарна відповідальність» – це, як правило, догана або штраф, що явно не відповідає масштабам проблеми. Показово, що окупаційна влада навіть не назвала конкретний вид покарання.
Залишається без відповіді головне питання – куди поділися гроші підприємства? Адже влітку окупанти підвищили тарифи на воду для бердянців, але це не допомогло вирішити проблему з виплатами. Схема знайома – призначені росіянами керівники установ на тимчасово окупованих територіях часто розглядають їх як можливість швидкого збагачення. Знаючи тимчасовість свого перебування, вони не зацікавлені у розвитку інфраструктури чи забезпеченні стабільної роботи.
Крім того, немає жодних підтверджень погашення заборгованості. А численні відкриті вакансії на підприємстві, які досі висять на «офіційних» ресурсах окупантів, свідчать про масовий відтік кадрів та реальний стан справ у «Бердянськводоканалі». Очевидно, що формальні звіти про «відновлення справедливості» – лише спроба замаскувати кризу в управлінні комунальним господарством на ТОТ і не бажання так званої «влади» вирішувати проблеми місцевих мешканців.
Поділитись
Дізнайтеся також
23/11/2024
Голодомор 1932-1933
23/11/2024
Взаємодія з громадськістю
23/11/2024
Вдала робота ЗСУ по порту Бердянська
23/11/2024
Україна вшановує пам'ять жертв Голодоморів
Усі новини