Бердянська міська територіальна громада

Запорізька область, Бердянський район

08.10.2024 14:42

Окупанти «вирішують» кризу у Бердянськводоканалі

a851acaf-91d5-4625-a318-d4042e31a4a9.png

Навесні цього року проблеми із водопостачанням у Бердянську почали загострювались. 13 березня 2024 року у профільного «муніципального унітарного підприємства «Бердянськводоканал» змінилось керівництво. МУП очолив Затишний Артем Валерійович. Відтоді люди почали скаржитись на затримку зарплати, співробітники почали масово звільнятись, бригад на усунення поривів не вистачало: 

«Працівники водоканалу міста Бердянськ 3 місяці (травень, червень і вже липень) не отримують зарплату. Писали колективні листи у прокуратуру, губернатору балицькому, президенту… результатів нема. Директор підприємства Затишний каже, що зарплати не буде до кінця року, шукайте іншу роботу, де платять. Спеціалісти звільняються…»
«Керівництво нічого чітко пояснити не може. Єдине, що сказав Затишний Артем Валерійович, що не збирається оббивати пороги дослівно! за вашу зарплату! Робота зовсім не легка! Пов'язана з ризиком та холодом! Інших засобів для існування більшість робітників не має!», - писали бердянці у соцмережах. 

І ось, майже через пів року псевдо прокуратура Бердянська відреагувала на звернення працівників і «провела перевірку виконання вимог трудового законодавства». Таким чином стало відомо, що «за період з липня до серпень 2024 року 402 працівники МУП «Бердянськводоканал» не отримували заробітну плату. Таким чином, утворилася заборгованість на суму понад 42,9 млн рублів»

Так, щоб люди не скаржились, окупанти звітують: посадову особу притягнули до дисциплінарної відповідальності, а завдяки втручанню наглядового відомства заборгованість зарплати погашена. 

Втім, так зване «відновлення справедливості» викликає більше запитань, ніж відповідей. По-перше, чому заборгованість порахували лише з липня, хоча працівники не отримували зарплатню ще з травня? По-друге, «дисциплінарна відповідальність» – це, як правило, догана або штраф, що явно не відповідає масштабам проблеми. Показово, що окупаційна влада навіть не назвала конкретний вид покарання.

Залишається без відповіді головне питання – куди поділися гроші підприємства? Адже влітку окупанти підвищили тарифи на воду для бердянців, але це не допомогло вирішити проблему з виплатами. Схема знайома – призначені росіянами керівники установ на тимчасово окупованих територіях часто розглядають їх як можливість швидкого збагачення. Знаючи тимчасовість свого перебування, вони не зацікавлені у розвитку інфраструктури чи забезпеченні стабільної роботи.

Крім того, немає жодних підтверджень погашення заборгованості. А численні відкриті вакансії на підприємстві, які досі висять на «офіційних» ресурсах окупантів, свідчать про масовий відтік кадрів та реальний стан справ у «Бердянськводоканалі». Очевидно, що формальні звіти про «відновлення справедливості» – лише спроба замаскувати кризу в управлінні комунальним господарством на ТОТ і не бажання так званої «влади» вирішувати проблеми місцевих мешканців.

c87930ca-d03b-453d-9198-e26b33bc36c2.jpg