02.09.2024 14:51
До уваги ВПО!
Ключова інформація щодо продовження виплат допомоги для ВПО, а також розширення інструментів підтримки ВПО
Фінансова підтримка:
✅Виплати на проживання для ВПО – це кризова виплата українцям, які – через війну – змушені були залишити свої домівки і найбільше потребують підтримки.
Допомога виплачується щомісяця, на кожного члена родини ВПО, з вразливих категорій українців або тим, які мають низькі доходи.
Це, наприклад, можуть бути особи з інвалідністю або сім'ї, в яких середньомісячний сукупний дохід на одну людину не більше 9 444 грн (чотири прожиткових мінімуми для осіб, які втратили працездатність).
Якщо родина з 4-х осіб (батьки та двоє дітей) мають дохід до 37 тис на місяць – вони мають право отримувати виплати на проживання. При цьому сума цих виплат складе ще + 10 тис. грн додатково до сімейного бюджету.
З 1 вересня для тих ВПО, які отримували виплату, вона буде продовжена ще на 6 місяців.
Продовження відбудеться автоматично, додатково звертатись до соціальних служб НЕ потрібно. Управління соціального захисту самостійно перевірять, чи родина підпадає під критерії, визначені у відповідній Постанові.
При цьому держава поєднує підтримку з інструментами стимулювання ВПО працездатного віку до працевлаштування.
Адже рівень працевлаштування ВПО-отримувачів допомоги протягом двох останніх років залишається дуже низьким.
Тому, за новою заявою, допомога продовжується родинам, у яких працездатні особи стали на облік в центр зайнятості як безробітні, або працевлаштувалися, зареєструвалися як фізична особа-підприємець, розпочали відповідну діяльність/ або отримали допомогу на здобуття економічної самостійності/мікрогрант на створення чи розвиток власного бізнесу/ або отримали ваучер на навчання.
На 31.07.2024 р. кількість отримувачів допомоги ВПО становила 1,2 млн осіб, серед них – осіб працездатного віку – 402 тис осіб. З ВПО працездатного віку, яких – 1,9 млн осіб, працевлаштовано – 889 тис. осіб (лише 45 %).
✅Нагадуємо, що окрім виплат на проживання, ВПО мають право отримувати всі інші виплати, які забезпечує держава для підтримки своїх громадян у складних життєвих обставинах (наприклад, виплати для осіб з інвалідністю, житлові субсидії, допомогу малозабезпеченим, допомогу одиноким матерям/батькам тощо).
✅Що стосується Допомоги малозабезпеченим, ще в січні Уряд прийняв Постанову, яка розширила можливості її призначення для ВПО.
Зокрема, раніше допомога малозабезпеченим родинам не могла призначатися, якщо
- працездатні особи в сім'ї не працюють- або за них не сплачувався ЄСВ протягом попередніх 3-х місяців перед зверненням по цю допомогу.
Фактично це робило неможливим отримання такої допомоги родинами ВПО, які втратили роботу через переїзд до іншої громади, а також родинами вимушених українських мігрантів, які повертаються з-за кордону після тривалого перебування там.
Цю ситуацію змінено. Допомога малозабезпеченим призначається на 6 місяців:
👉для родин, що повернулись в Україну після тривалого (понад 90 днів поспіль) перебування за кордоном, навіть якщо в таких родинах є працездатні непрацюючі особи, які не сплачували ЄСВ
👉для родин внутрішньо переміщених осіб, які, внаслідок переміщена, не працювали або не сплачували ЄСВ.
Водночас, аби сприяти поверненню українців до економічно незалежного і самостійного життя, виплата допомоги для малозабезпечених поєднується з інструментами стимулювання до працевлаштування.
Так, якщо в родині ВПО чи мігрантів, які повертаються, є працездатні особи, які не працюють, після призначення допомоги вони мають протягом 2-х місяців сприяти своїй економічній самостійності - тобто або працевлаштуватись, або стати на облік в Державному центрі зайнятості, аби фахівці Центру допомогли таким особам знайти роботу, чи, за потреби, пройти перенавчання та перекваліфікацію.
Поділитись
Дізнайтеся також
04/10/2024
Бердянськ обʼєднав таланти до 197-ї річниці
04/10/2024
Прикордонники знешкодили ворожі дрони
04/10/2024
Калькулятор ментального здоров'я
04/10/2024
Як саботаж стає зброєю проти окупантів
Усі новини